Кузня кадрів: На Воловеччині активно розвивають шкільне лісництво

Держлісагентство: Законність рубок та легальність лісопродукції можна перевірити он-лайн
13 Листопада, 2017
Лісорубні квитки на проведення рубок головного користування
19 Листопада, 2017
Показати всі

Кузня кадрів: На Воловеччині активно розвивають шкільне лісництво

Кузня кадрів: На Воловеччині активно розвивають шкільне лісництво
 
При Воловецькому держлісгоспі з 1982 року діє 4 шкільних лісництва і лісівники активно прагнуть розвивати цей напрямок і надалі. Про це повідомив директор Воловецького держлісгоспу Василь Росол.
 
У районі й зараз діє 4 шкільних лісництва. У них зайняті понад 25 дітей. З хлопцями та дівчатками займаються фахівці лісового господарства.
 
«Участь в шкільних лісництвах прищеплює дітям любов рідного краю, формує дбайливе ставлення до лісів, дає знання та навички в галузі охорони і захисту природи, а також допомагає визначитися з майбутньою професією», – відзначає куратор шкільних лісництв, головний лісничий Закарпатського ОУЛМГ Ігор Коцур.
 
«Шкільні лісництва – це дуже важливий напрямок у розвитку і вихованні дітей, дбайливого ставлення їх до флори і фауни. Тому лісівники Воловеччини дійшли висновку, що необхідно активізувати цей напрямок», – зазначив Василь Васильович.
 
Шкільні лісництва створені при Верхньоволовецькому, Нижньоворітському, Жденіївському та Підполозянському лісництвах. Наразі хлопці разом з педагогами і фахівцями лісових господарств патрулюють ліси в пошуках незаконних вирубок, встановлюють аншлаги в заборонених зонах, розвішують в урочищах і посадках годівниці для птахів, висаджують дерева.
 
Крім того, хлопці ведуть агітаційну роботу щодо захисту лісів та охорони первоцвітів, займаються дослідницькою діяльністю. Та не тільки сумлінна праця в лісі вирізняє учнів Воловецького шкільного лісництва серед їх ровесників, вони ще й активні учасники художньої самодіяльності. В їх творчому доробку народні пісні, гуморески, колядки, театральні мініатюри. Дуже часто, з нагоди різних визначних подій та свят вони виступають з творчими концертами перед працівниками лісгоспу, беруть участь в обласних змаганнях-конкурсах шкільних лісництв. Не залишаються у боргу перед своїми юними друзями і лісівники лісгоспу. Працівниками Воловецького лісового господарства закуплено комплекти нової форми для всіх членів шкільного лісництва. А в додаток працівниками державної лісової охорони проведено ряд заходів, спрямованих на популяризацію професії лісівника серед широкого кола громадськості Воловецького району, виховання у юного покоління шанобливого ставлення до природи, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.
 
Усвідомлення того, що залученням до лісівництва молоді, забезпечується безперервний зв’язок славних династій лісівників, оновлення кадрів лісової галузі, стало одним з основних напрямків роботи адміністрації, профкому лісгоспу, первинної організації Товариства лісівників підприємства.
ч
Як додає директор Воловецького держлісгоспу Василь Росол, на сьогоднішній день працівниками лісгоспу постійно проводиться профорієнтаційна робота не тільки серед членів шкільного лісництва, а й серед учнівської молоді району в цілому. В ході цієї копіткої роботи лісівники знайомлять школярів з особливостями вирощування лісу та ведення лісового господарства, умовами вступу до спеціальних навчальних закладів, проводять конкурси на кращий малюнок серед молодших школярів та кращий письмовий твір за темою «Людина та ліс» у рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».
 
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.