Державне підприємство “Воловецьке лісове господарство”  розташоване в північній частині Закарпатської області на території Воловецького адміністративного району. Територія лісгоспу розташована в  басейні ріки Дунай і за характером рельєфу віднесена до гірських лісів. Основними водними артеріями на території лісгоспу є невеликі гірські річки та потоки, що впадають до річок Латориця і Тиса. Мінімальна висота над рівнем моря – 330 м, максимальна – 1677 м. Найбільш високі вершини гірських хребтів це гора “Стой” /1677 м/, гора “Великий Верх”  /1559 м/ та гора “ Пікуй “ /1408 м/ на півночі лісгоспу по межі з Львівською областю. Максимальна висота, якої досягає верхня межа лісу, визначається відмітками 1150 метрів над рівнем моря. За верхньою межею лісу розташовуються високогірні пасовища- полонини. .Клімат  району розташування підприємства помірно-континентальний, вологий з великою кількістю опадів, від 600 мм в рік у нижніх частинах гір до 1500 мм на високогір”ї. Провідними галузями народного господарства в районі розташування лісгоспу є сільське та лісове господарство. За останній період часу особливої популярності почав набувати так званий   “зелений” або „сільський туризм”, для широкого розвитку якого є всі необхідні умови і в основному добре розвинута мережа шляхів транспорту загального користування, зокрема залізниця Київ – Львів – Чоп та автомобільна дорога державного значення  Київ-Чоп.

Основна господарська діяльність лісгоспу спрямована на вирощування високопродуктивних лісових насаджень, одержання цінної для народного господарства деревини, охорони лісу від пожеж, хвороб і шкідників, з метою раціонального використання і відтворення лісових ресурсів, захисту грунтів від ерозії та охорони навколишнього природного середовища вцілому.

Площа лісових масивів, на яких ведеться природоохоронна, лісогосподарська  та виробнича діяльність складає 27262,4 га, з них вкрита лісом – 26583 га. До складу лісгоспу входять шість лісництв та цех переробки деревини. Середньо облікова чисельність працівників у лісгоспі складає 158 чоловік. У червні 2016 році до ДП «Воловецьке лісове господарство» приєднано 6423 га лісових угідь філії Воловецьке  лісогосподарське агропромислове господарство та утворено нове Верхньоворітське лісництво.

Основними лісоутворюючими породами на території лісгоспу є бук лісовий /79.7 %/, ялина європейська або смерека /10.6 %/, ялиця біла /5.2 %/, клен-явір /1.2 %/, дуб скельний /1.5 %/. Одинично та біогрупами зустрічаються  в насадженнях модрина європейська, клен гостролистий, дуб черешчатий та червоний, граб звичайний, ясен звичайний, сосна звичайна, вільха сіра та чорна, акація біла, береза повисла, осика, липа. Є окремі екземпляри бузку угорського, дугласії, сосни гірської, тиса ягідного. Зі всіх лісів лісгоспу 16.3% складають молодняки, 44.9% середньовікові, 7.5% – пристигаючі, 31.3% – стиглі та перестійні насадження, 63.7% – це ліси природного походження,  значну частину, а саме 15.7% /4291 га/ займають похідні ялинники. Розрахункова лісосіка головного користування по ДП «Воловецьке ЛГ» встановлена в обсязі  40,1 тис. кбм. Однак на 2016 рік, зокрема,  лісгоспу було доведено ліміт головного користування в розмірі 37.1 тис.кбм. у зв’язку із сильним всиханням  ялинових лісів та необхідності першочергового виконання санітарно-оздоровчих заходів. Рубки догляду, а саме: освітлення, прочистки, прорідження та прохідні рубки згідно матеріалів лісовпорядкування щорічно охоплюють відповідно 72.8 га, 109.1 га, 93.9 га, 99.3 га. Щорічний об’єм лісовідновлювальних робіт у лісгоспі коливається в межах 110-130 га.  Ми діємо  за принципом: скільки зрубав лісу, стільки і посади. Перевагу зараз надаємо букові, ялиці, ясену, явору, проте не забуваємо і про ялину /смереку/. Для вирощування високоякісного садивного матеріалу при кожному лісництві створено тимчасові лісові розсадники загальною корисною площею 2.4 га, а також створена постійна лісонасіннева база. Основними представниками лісової фауни в зоні виробничої діяльності підприємства є олень благородний, козуля, кабан, заєць, лисиця, вовк.  Дещо рідше зустрічаються  ведмідь бурий карпатський, рись, кіт лісовий, борсук, куниця лісова.

З метою охорони та збереження неповторної краси Карпат на території лісгоспу створено 14  об”єктів природо – заповідного фонду на загальній площі понад 3601.8 га. У 2005 році при Верхньоволовецькому лісництві за ініціативи адміністрації ДП «Воловецьке лісове господарство» та підримки керівництва Гукливської ЗОШ І-ІІ ст. створено шкільне лісництво в якому Під керівництвом досвідчених лісівників займаються 20 учнів.

Переважаючими сортиментами деревини, що заготовляються в лісгоспі є пиловник, будівельний ліс, технологічна сировина для промислової переробки та дрова паливні, які задовольняють потребу в деревині цілого ряду районів Закарпатської області. Географія поставок продукції ДП “Воловецький лісгосп” розширюється з кожним роком і на даний час вже вийшла за межі України. Однак основним напрямком свого стратегічного розвитку ДП “Воловецьке лісове господарство” вважало і вважає лісогосподарську, і в першу чергу, природоохоронну діяльність