Воловецькі лісівники оновили автопарк
15 Жовтня, 2018
Лісівники #Воловеччини реінкарнували #залізного помічника (ВІДЕО)
15 Жовтня, 2018
Показати всі

Лісівники – за розвиток туризму

У своїх повсякденних справах ми, місцеві жителі, рідко коли оглядаємось довкола та замислюємось, яка неймовірно багата історія і неймовірно чарівна природа оточує нас. І нерідко на все це нам розкривають очі мандрівники та туристи з інших країв. Тож лісівники ДП «Воловецьке лісове господарство» вирішили дещо іншим поглядом подивитися на ті місця де їм щодня доводиться працювати.

З метою зробити наш мальовничий край ще більш привабливим для чисельних гостей Закарпаття працівниками лісгоспу постійно проводяться роботи по приведенню до ладу лісових стежок, облаштуванню туристичних маршрутів, місць відпочинку в лісі та рекреаційних пунктів вздовж автомобільних доріг.

А показати ми на території району маємо що. Зокрема і в такому популярному туристичному напрямку як мілітарі-туризм. Адже наш гірський район не оминули ні буремні події першої світової війни, ні визвольні змагання українських січових стрільців, ні військові операції другої світової війни. Сліди цих історичних подій залишились на території Воловецького району до наших часів. Важливо зараз лише зберегти їх для нащадків. Особливий інтерес серед туристів викликає зараз колишній військовий об’єкт угорської армії так званий «Бункер лінії Арпада», що знаходиться на території Підполозянського лісництва біля с. В. Грабівниця.

Велика кількість об’єктів оборонної лінії Арпада розташована на території лісового фонду майже всіх лісництв лісгоспу. Однак всі вони знаходяться у напівзруйнованому або занедбаному стані, а їх історія мало вивчена. Між селами Підполоззя та Ялове можна вклонитися праху австро-угорських та російських воїнів, що загинули на території району в роки першої світової під-час Брусиловського прориву росіян.

Подібне кладовище знаходиться і на території смт Воловець /біля автодороги/, від якого, нажаль, залишився лише пам’ятний знак у вигляді кам’яної піраміди. На перехресті автодоріг, які ведуть до с. Жденієво та с. В. Грабівниця встановлено пам’ятний знак воїнам 24 стрілецької дивізії, а на перевалі Бескид / адміністративна межа Львівської та Закарпатської областей/ між селами Розтока та Скотарське воїнам 351 стрілецької дивізії, що склали свої голови в навколишніх лісах в часи другої світової.

На Верецькому перевалі можна відвідати пам’ятний знак, встановлений з нагоди переходу давніх угорських племен через Карпатський хребет. Поряд меморіал українським січовим стрільцям, що загинули в 1939 році у районі с.Вербяж, а на самій вершині гори Плай, що височіє над Воловцем – пам’ятний знак герою України В.М. Чорноволу, який у 70-ті роки минулого століття працював тут на місцевій метеостанції.
Памятаймо свою історію і історія не забуде нас, адже хто не знає своєї історії – немає і достойного майбутнього

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.