На Воловеччині розпочали реконструкцію найстарiшого храму (ВІДЕО)

Список сторін, зацікавлених у впровадженні та розвитку лісової сертифікації в ДП «Воловецьке ЛГ»
26 Січня, 2018
Щирі співчуття рідним!
27 Січня, 2018
Показати всі

На Воловеччині розпочали реконструкцію найстарiшого храму (ВІДЕО)

Почали реставрацію найстарішої церкви Воловеччини. У селі Гукливий почали реставрацію найстарішого дерев’яного храму, який був зведений ще у XVIII сторіччі. 

Діана Грига, спеціаліст відділу туризму Воловецької РДА:

«Для найстарішого храму Воловеччини настали добрі часи. За справу по-справжньому взялися реставратори. Церква є унікальною, оскільки вона дотепер зберіглася у автентичному вигляді та з первозданним, виконаним у стилі Барокко іконостасом. Вже спеціалісти розпочали заміну покрівлю, скоро буде також відреконструйований іконостас та стіни храму».

Дерев’яний храм був побудований в першій половині 18 століття з ялиці на фундаменті з річкового каміння, і належить вона до верховинських шедеврів. Церква дивовижно струнка і пропорційна. Кожен елемент органічно переходить в інший. Можливості дерева як матеріалу розкрито тут повністю і в доцільних лініях конструкції, і в стриманих художніх акцентах. Майстерно складено з масивних колод зрубні стіни. Площини двосхилого, вкритого ґонтом даху, переливаються всіма відтінками смерекової деревини. Вежа з бароковим завершенням – одна з пропорційно надосконаліших серед подібних веж. Стовпчики ґанку профільовано, одвірок має різьблення. Наву та вівтарний зруб перекрито арковим склепінням, бабинець – плескатим.

Частиною бездоганного архітектурного ансамблю є чарівна струнка дзвіниця заввишки вісім метрів, нижній ярус якої зрубний, а верхній, значно видовжений – каркасний. Подібна дзвіниця стояла і в Нижньому кінці, на старому цвинтарі, але її розібрали у 1940-хх роках. Біля церкви збереглися два давні кам’яні хрести. Допомагатимуть у рекострукції й лісові господарники Воловецького держлісгоспу.

Джерело: Телеканал “Sirius” 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.