На Воловеччині використувують екологічну заготівлю деревини

Лісівники Закарпаття продовжують будівництво лісових доріг (ВІДЕО)
15 Жовтня, 2018
Жителі Воловеччини на зиму вже запасаються дровами (ВІДЕО)
15 Жовтня, 2018
Показати всі

На Воловеччині використувують екологічну заготівлю деревини

На Воловечині лісівники для ведення лісового господарства використовують трелювання деревини за допомогою коней.Ці розумні та сильні створіння досі виручають лісівників на тих ділянках, де часом і трактору не пройти або не зовсім доцільно посилати потужну машину для вивозу декількох хлистів,адже кіньми можна трелювати деревину з важкодоступних місць. Крім того зменшується навантаження на грунт та деревостан,який залишається після рубки.Маємо також значну економію на собівартості лісозаготівлі,позаяк тракторне трелювання вимагає використання пального при роботі А коні вдячні за сіно та овес.Лісівники Н.Ворітського лісництва заготовили його вдосталь для своїх помічників – найкращої якості, з найкращих літніх травостоїв.

Трелювання є найважливішою операцією в заготівельному процесі ДП»Воловецького ЛГ».На її частину припадає 25-30% трудовитрат по лісосічним роботам та 9-11%всіх трудовитрат по комплексу лісозаготівель а загальний обсяг заготівлі деревини кінними бригадами становить лише 10%.

Таке трелювання ведеться на порівняно невеликій відстані:за звичай до 300м,іноді 500-700м і лише в дуже рідких випадках лише до 1км.

З 7 лісництв,що входять до ДП»Воловецького ЛГ» у 4 активно використовують кінне трелювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.