Шкільне лісництво при Гукливській ЗОШ І-ІІ ступеней

Щирі співчуття рідним!
27 Січня, 2018
Відомість ділянок , запланованих ДП “Воловецьке лісове господарство” до проведення рубок догляду
28 Січня, 2018
Показати всі

Шкільне лісництво при Гукливській ЗОШ І-ІІ ступеней

До утворення ДП «Воловецьке лісове господарство» на території Воловецького лісокомбінату функціонувало 4 шкільні лісництва, які були організовані у 1982 році відповідно до наказу об'єднання «Закарпатліс» №137 від 13.12.1982 року при Верхньоволовецькому, Нижньоворітському, Жденіївському та Підполозянському лісництвах.

Для їх успішної роботи лісовпорядкуванням були виготовлені спеціальні лісовпорядні матеріали: карти, планшети, таксаційні описи тощо. На протязі 1982-1988 років учнями шкільних лісництв було проведено посадку лісу на площі 15 га, догляд за лісовими культурами на площі 40 га, посів у розсадниках на площі 0.5 га та догляд за посівами на площі 8 га.

На жаль робота шкільних лісництв з часом була згорнута і була відновлена при Верхньоволовецькому лісництві /лісничий Далекорей М.В./ лише в 2003 році за ініціативи адміністрації вже ДП «Воловецьке лісове господарство» /директор П.М. Ткач/ та підримки керівництва Гукливської ЗОШ І-ІІ ст. /директор В.Є. Гребеняк /. Під керівництвом ветерана лісового господарства, колишнього лісничого Верхньоволовецького лісництва Шуста В.М., директора школи Гребеняк В.Є., вчителя Мартин Я.С., працівників Верхньо-Воловецького лісництва молодими природолюбами вже посаджено понад 20 га лісів в околицях селища Воловець та села Гукливе. Та не тільки сумлінна праця в лісі вирізняє учнів шкільного лісництва серед їх ровесників, вони ще й активні учасники художньої самодіяльності. В їх творчому доробку народні пісні, гуморески, колядки, театральні мініатюри. Дуже часто, з нагоди різних визначних подій та свят вони виступають з творчими концертами перед працівниками лісгоспу, беруть участь в обласних змаганнях-конкурсах шкільних лісництв. Не залишаються в боргу перед своїми юними друзями і лісівники лісгоспу.

Лісгоспом закуплено комплекти нової форми для всіх членів шкільного лісництва. Вже на протязі ряду років напередодні новорічних та різдвяних свят до учнів шкільного лісництва навідуються працівники ДП «Воловецьке лісове господарство» щоб привітати їх з святами і презентувати їм новорічні подарунки. Допомагає підприємство Гукливській школі і шляхом поставки паливних дров та пиломатеріалів. В рамках відзначення Міжнародного Дня лісу з ініціативи директора ДП «Воловецьке лісове господарство» Росол В.В. 18.03.2016 року проведено ряд заходів, спрямованих на популяризацію професії лісівника серед широкого кола громадськості Воловецького району, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

В програмі заходів взяли участь члени шкільного лісництва при Гукливській ЗОШ І-ІІ ступенів, представники Воловецької РДА та Воловецької райради, сільські голови сіл Буковець, Щербовець, Підполоззя, представники районної преси, представники відділу лісового господарства лісгоспу, ветерани лісогосподарського виробництва, а також лісова охорона Пашківського, Жденіївського та Підполозянського лісництв. На завершення програми заходів для учнів шкільного лісництва з ініціативи Підполозянського сільського голови Ковач А. була організована екскурсія на історичний об’єкт часів Другої світової війни бункер лінії Арпада у с. В. Грабівниця. 17.09.2016 року адміністрацією та профкомом ДП «Воловецьке лісове господарство» організовано поїздку учнів шкільного лісництва в складі делегації
підприємства у м. Хуст на святкування професійного свята – Дня працівника лісу.

Усвідомлення того, що залученням до лісівництва молоді, забезпечується безперервний зв'язок славних династій лісівників, оновлення кадрів лісової галузі, стало одним з основних напрямків роботи адміністрації, профкому лісгоспу, первинної організації Товариства лісівників підприємства. Сьогодні працівниками лісгоспу постійно проводиться профорієнтаційна робота не тільки серед членів шкільного лісництва, яких зараз налічується 25 чоловік, а й серед учнівської молоді району вцілому. В ході цієї копіткої роботи лісівники знайомлять школярів з особливостями вирощування лісу та ведення лісового господарства, умовами вступу до спеціальних учбових закладів, проводять конкурси на кращий малюнок серед молодших школярів та кращий письмовий твір за темою „Людина та ліс” в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Головною метою діяльності шкільного лісництва є підвищення рівня усвідомлення школярами ролі та значення лісу в житті людини, формування екологічної свідомості у молодих людей, ознайомлення з лісівничими та екологічними проблемами регіону, розширення та поглиблення знань з основ лісівництва, виявлення обдарованої та талановитої молоді і залучення її до праці в лісовому господарстві, підготовка майбутніх висококваліфікованих лісівничих кадрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.