То, як довго необхідно сушити дрова залежить від виду деревини, часу заготівлі й способу її зберігання. Чим більша щільність деревини, і чим менша циркуляція повітря в місці зберігання, тим більше часу потрідбно на сушіння.
Лісівники Воловеччини кажуть, що найкращий час для валки лісу припадає на місяці з листопада по березень, тому, що саме в цей період деревина має найнижчу природну вологість. Свіжа листяна деревина повинна сохнути протягом приблизно двох років. Для дубової деревини оптимальний час висихання становить три роки.
Залишкова вологість
Вирішальну роль у визначенні теплотворної здатності відіграє вологість деревини. Вода може складати, навіть 50% від ваги свіжозрізаної колоди. Кубічний метр деревини бука повинен віддати близько 350 літрів води, перш ніж досягне потрібної, низької вологості.
Під час спалювання сирих дров вони спочатку випаровуватимуть воду, що міститься в них. Результатом цього буде відсутність повного згоряння всіх компонентів деревини з причини низької температури згоряння та зменшення її енергетичної вартості. Такі дрова залишають у коминах багато незгорілої сажі. Спалювання вологої деревини спричиняє значне навантаження на навколишнє середовище, цей процес не є екологічним.
Дрібні дрова сохнуть швидше
Чим дрібніше колоди розпиляні й розколоті, тим більшою стає їх сумарна площа поверхні. В свою чергу, велика загальна площа поверхні забезпечує швидше випаровування води і швидке висихання. Цілі колоди сохнуть дуже повільно.
За можливості, дрова слід зберігати на південній стороні будівлі. Дрова треба складати на ізолюючу підкладку. Це запобігає гниттю і в той же час забезпечує кращу вентиляцію і, таким чином, швидке висихання деревини.
За стосом дров слід залишити зазор близько 5 – 10 см., необхідний для відводу вологи що виходить з повітрям.
Дрова повинні бути, наскільки це можливо, захищені від дощу.